Tiny house či Maringotka podle mých představ?

09.01.2024

Jak si přizpůsobit Tiny house či Maringotku svým představám? 

Při přizpůsobování Tiny house nebo Maringotky vašim představám je důležité zohlednit několik klíčových aspektů. Zde jsou některé body, které byste měli zvážit: 

Velikost a rozložení

Vyberte si velikost a rozložení, které nejlépe vyhovuje vašemu účelu využití (rekreace/bydlení), počtu a stáří osob. Mladý pár na víkendový odpočinek může například využít některou z 6m variant Sedlovka, Kostka, Maringotka, kde mají vše, co je potřeba. Rodina s dětmi by se mohla podívat po něčem větším, třeba po nějaké 8m stavbě, Sedlák nebo Lofťák. Babička s dědou a kupou vnoučat mohou využít některou z 9m variant(Pulťák, Sedlák, Lofťák), kde si udělají svůj prostor ve spodní části a děti mají své útočiště nahoře v loftech. Pokud hledáte větší prostor, můžete se podívat na modulové varianty, kde se stále snažíme o maximální využití prostoru, ale nabízíme už více místností a pater. Toto jsou jen doporučení pro představu a každý si samozřejmě vybírá podle svého gusta. :) 


Styl interiéru a exteriéru

Přizpůsobte si styl, barvy a materiály, které odpovídají vašemu vkusu, a zároveň si ověřte, že výrobce používá kvalitní materiály a má smysl pro detail. Smysl pro detail je důležitý pro dlouhodobou funkčnost všech prvků. Co se týče dekoru a barev, na našich stránkách máme u každého domu odkaz na referenční fotky, kde si můžete udělat představu. Samozřejmě je ale nejlepší si přijet vše prohlédnout naživo. 


Vybavení a rozvržení prostoru 

Vyberte si rozvržení prostoru, které je ideální pro vás a to, co máte rádi. Vybavení a velikost kuchyně přizpůsobte tomu, jak vášnivými kuchaři jste. Zamyslete se nad prostorem, kde se budete společně se svými blízkými scházet. Rozhodněte se pro spotřebiče a zařízení, které potřebujete pro pohodlí a funkčnost. 


Venkovní prostory

Plánujte venkovní prostory, kterými rozšíříte svůj obytný prostor. Užijte si pobyt v okolní přírodě díky terase s grilem, venkovní sauně s koupacím sudem nebo ohništi s příjemným posezením. Ujistěte se, že jsou navrženy a realizovány s ohledem na kvalitu a trvanlivost. Zásadní pro životnost venkovních prvků je správné odvodnění. Důležité je navrhovat dřevěné konstrukce tak, aby ve spojích nebo průhybech nezůstávala voda. Uložení dřevěných prvků by vždy mělo být na materiálu, který v sobě nedrží vlhkost. 


Výběr výrobce, který klade důraz na kvalitu ve všech aspektech, je klíčový pro zajištění, že váš Tiny house nebo Maringotka bude nejen krásná a funkční, ale také bezpečná a dlouhodobě trvanlivá.